Krynica i okolice obfitują w moc atrakcji, które zadowolą nawet dla najbardziej wymagających turystów i sprawią, że pobyt w tej miejscowości będzie udany. Głównymi atrakcjami, które z pewnością zainteresująturystów jest muzeum Nikifora, trasa saneczkowa, spływy pontonowe i kajakowe, ślizgawka oraz wiele, wiele innych.

Na uwagę i czas poświęcony na ich odwiedzenie zasługują również punkty widokowe, gdzie możemy nacieszyć wzrok pokrytymi śniegiem górami w oddali i skąpanymi w słońcu wzgórzami. Ciekawym elementem, który zachwyci wielu turystów jest kolejka na górę Parkową. Wielu naszych Gości odwiedza także pijalnię wód, w której odbywają się liczne koncerty. Można w niej też podziwiać piękny ogród zimowy. Warto przy okazji wspomnieć, że Krynica-Zdrój jest niekwestionowaną kolebką polskiego saneczkarstwa, słynie też z narciarstwa oraz hokeju na lodzie.

 

Niewątpliwym atutem tej miejscowości jest fakt, iż szlaki przetarte dla turystów nie są wybitnie trudne, nie trzeba mieć zatem kondycji sportowca, by z radością spacerować pięknymi trasami. A ukoronowaniem trudu włożonego w pokonanie swoich słabości jest widok jaki rozciąga się na horyzoncie – zapierający dech w piersiach i pozostający w pamięci na bardzo długo.

Zimą Krynica-Zdrój i jej okolice to wbrew pozorom nie tylko raj dla narciarzy i snowboardzistów. Nasi Goście znajdą tu wiele atrakcji ściśle związanych ze śnieżną porą roku. Wspaniałe ukształtowanie terenu, lasy, parki i zabytkowe budowle – to wszystko sprawi, że pobyt w Krynicy będzie z pewnością udany. Dla dzieci i młodzieży nie lada gratką będzie możliwość uprawianie różnych sportów zimowych, a także korzystanie ze specjalnie przygotowanych torów saneczkowych, ślizgawek, parków linowych i ścian wspinaczkowych.

Z całą pewnością każdy, niezależnie od wieku, wróci z Krynicy z uśmiechem na twarzy, w doskonałym nastroju, a także ze wspaniałymi wspomnieniami.

Warto odwiedzić ośrodki narciarskie:

- Jaworzyna:  www.jaworzynakrynicka.pl/

- Tylicz:  http://www.tylicz-ski.pl/

- Wierchomla:  http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima

Aktualności


21 maja 2014

W Krynicy Zdroju zostało wyznaczonych kilka bardzo ciekawych tras rowerowych. Wielu turystów odwiedzających nasz apartament wybiera taki sposób zwiedzania okolicy. czytaj więcej